A 4.kerület művészeti munkaközössége az idén is megrendezte kerületi komplex képzőművészeti versenyét . Minden esztendőben az Újpesti Károlyi István Általános iskola és Gimnázium ad otthont a versenynek. Idén, január 9-én 10-én került sor a kerület ifjú képzőművészeinek versenyére.

Az első napon az alsósok, másnap a felső tagozatosok és középiskolások versenyeztek.

A témák igen izgalmasak voltak:térrendezés,maszkkészítés,repülőtervezés,épületterv,műteremterv,divattervezés színesítette a feladatokat. Benevezési munkaként grafikai vázlatokat hoztak, helyszínen festettek ,színeztek, makettet építettek. A versengés folytatódik majd a fővárosi képzőművészeti versenyen tavasszal.

A zsűri tagjai voltak: Somos Zsuzsa képzőművész, dr.Kriskáné Gánóczi Anita az UKK Lóverseny téri közösségi ház munkatársa,Uracs ildikó a z UKK Megyeri Klub munkatársa.

A  legszínvonalasabb alkotásokból februárban nyílik kiállítás a Károlyi Galériában.

Május közepén az UKK Ifjúsági házban nyílik tárlat az alkotásokból ,kiegészülve a fövárosi versenyen készült alkotásokkal.

 

Tuza Márta kerületi művészeti munkaközösség vezetője

 

 

Fotó: Kerekes György

 

1-2. osztály

I.  Fricska Zsófia  2.

    Szűcs Sándor Általános Iskola

    Felkészítő: Jurca Anita

 

II.  Lányi Aletta  1.

      Ondi Zita  1.

      Homoktövis Általános Iskola

      Felkészítő: Tóth – Szendi Virág

 

 

II.  Werni Bianka  1.

     Bene Ferenc Általános Iskola

     Felkészítő: Kalmár Beáta

 

III. Dörömbözi Olivér  1.

      Lázár Ervin Általános Iskola

      Felkészítő: Sefcsikné Szász Éva

 

Dicséretben részesülnek:

     Tóth Dóra  1.

     Bálint Zoé  1.

     Szabó Adrienn Klára  1.

     Szolnoki Ádám  1.

     Felkészítő: Sefcsikné Szász Éva

 

 

 

3-4.osztály   /rajzos feladat/

 

I.  Ecsedi Noa  4.

    Szűcs Sándor Általános Iskola

    Felkészítő: Jurca Anita

 

II.  Őrsi Nelli  3.

     Lázár Ervin Általános Iskola

     Felkészítő: Tóthné Szederkényi Henriett

 

III.  Varga Jázmin  3.

       Lázár Ervin Általános Iskola

       Felkészítő: Tóthné Szederkényi Henriett

 

Dicséretben részesülnek:

      Horváth Hajnalka  4.o

      Horváth –Kikindai Noémi  4.o

      Lázár Ervin Általános Iskola

      Felkészítő: Augusztin Márta

 

 

 

3-4.o  /maszk egyéni/

 

I.  Pallós Levente   4.

    Bene Ferenc Általános Iskola

    Felkészítő: Kürtösiné Németh Nikolett

 

II.  Szigeti Nóra  4.

     Bene Ferenc Általános Iskola

     Felkészítő: Kalmár Beáta

 

III. Aranyosi Jázmin 3.

     Bene Ferenc Általános Iskola

     Felkészítő: Kalmár Beáta

 

III. Bencs Máté  3.

      Szűcs Sándor Általános iskola

      Felkészítő: Kiss Beatrix

 

 

3-4.o /maszk csapat/

 

I. Tamási Réka  3.

    Sebők Réka  3.

    Homoktövis Általános Iskola

    Felkészítő: Tóth- Szendi Virág

 

II.  Gulyás Gréta  3.

     Novák Marcell  3.

     Lázár Ervin Általános Iskola

     Felkészítő: Móricz Erzsébet

 

III. Magyar Dóra  3.

     Erdős Barnabás  3.

     Homoktövis Általános Iskola

     Felkészítő: Tóth- Szendi Virág

 

III. Smohay Pál  3.

     Spisák Bence  3.

     Homoktövis Általános Iskola

     Felkészítő: Tóth- Szendi Virág

 

 

5-6.o /csoportos/

 

I.  Szabó Csenge  6.

    Fölker Sára  6.

    Megyeri Úti Általános Iskola

    Felkészítő: Szőnyi Zsuzsanna

 

II.  Pap Dorka 5.

     Kovács Csenge  5.

     Kovács Anna  5.

     Halassy Olivér Németh nyelvet Emelt Szinten oktató Általános Iskola

     Felkészítő :Stichleutner József

 

II. Kiss Zita  5.

     Happ Réka  5.

     Szilágyi Lilla  5.

     Homoktövis Általános Iskola

      Felkészítő: Tóth- Szendi Virág

 

III. Kiss Kiara  5.

     Varga Luca  5.

     Újpesti Károlyi István Általános Iskola és Gimnázium

      Felkészítő: Tuza Márta

 

Különdíj:

     Járomi Ádám  6.

     Stuhl Marcell  6.

     Lázár Ervin Általános Iskola

     Felkészítő: Móricz Erzsébet

 

 

5-6.o /egyéni/

 

I.  Bencs Luca  6.

    Szűcs Sándor Általános Iskola

    Felkészítő: Kiss Beatrix

 

I.  Nedár Dorina  6.

    Szűcs Sándor Általános Iskola

    Felkészítő: Kiss Beatrix

 

II. Smohay Erzsébet  5.

    Homoktövis Általános Iskola

    Felkészítő: Tóth – Szendi Virág

 

II. Hollós Mirjam  6.

    Újpesti Károlyi István Általános Iskola és Gimnázium

     Felkészítő: Péliné Szincsok Zsuzsanna

 

III. Szabó Luca  8.

      Lázár Ervin Általános Iskola

      Felkészítő: Augusztin Márta

 

 

7-8.o

 

I.  Móczár Melinda  8.

     Zajka Gabriella 8.

     Halassy Olivér Németh nyelvet Emelt Szinten oktató Általános Iskola

     Felkészítő: Stichleutner József

 

I.  Kajtor Krisztina  7.

    Pécsi Sebestyén Ének és Zene Tagozatos Általános Iskola

    Felkészítő: Kadocsa Gyula

 

II.  Gliba Virág  7.

      Megyeri Úti Általános iskola

      Felkészítő: Búzás Istvánné

 

III. Nagy rebeka Anna  7.

      Szabó Luca  8.

      Megyeri Úti Általános Iskola

      Felkészítő: Szőnyi Zsuzsanna

 

Különdíj:

      Horváth – Tőkés Konrád  7.

      Újpesti Károlyi István Általános Iskola és gimnázium

      Felkészítő: Tuza Márta

 

     Czimbula Sándor  7.

     Csizmadia Olivér  8.

     Mohos Bettina 

      Jabó Máté

      EGYMI

      Felkészítő: Vajcsy Eszter

 

Középiskola

 

I. Ősz Varga Lilla  11.

   Újpesti Károlyi István Általános Iskola és gimnázium

    Felkészítő: Péliné Szincsok Zsuzsanna

 

Dicséretben részesül:

    Balogh Réka  9.

    Könyves Kálmán Gimnázium

    Felkészítő: Farkas Rita