2012. október 23.
Emelt szintű matematika - Fontos tudnivalók

1. A feladatok megoldására 240 perc fordítható.


2. A feladatok megoldási sorrendje tetszőleges.

3. A II. részben kitűzött öt feladat közül csak négyet kell megoldania.

A nem választott feladat sorszámát be kell írni a dolgozat befejezésekor egy adott négyzetbe!
Ha a javító tanár számára nem derül ki egyértelműen, hogy a vizsgázó melyik feladat értékelését nem kéri, akkor a 9. feladatra nem kap pontot.




4. A feladatok megoldásához szöveges adatok tárolására és megjelenítésére nem alkalmas zsebszámológépet és bármilyen négyjegyű függvénytáblázatot lehet használni, más elektronikus vagy írásos segédeszköz használata tilos!

5. A feladatok megoldásához alkalmazott gondolatmenetet minden esetben le kell írni, mert a feladatra adható pontszám jelentős része erre jár!

6. Ügyelni kell arra, hogy a lényegesebb részszámítások is nyomon követhetők legyenek!




7. A feladatok megoldásánál használt tételek közül az iskolában tanult, névvel ellátott tételeket (pl. Pitagorasz-tétel, magasság-tétel) nem kell pontosan megfogalmazva kimondania, elég csak a tétel megnevezését említenie, de az alkalmazhatóságát röviden indokolnia kell. Egyéb tétel(ek)re való hivatkozás csak akkor fogadható el teljes
értékűnek, ha az állítást minden feltételével együtt pontosan mondja ki (bizonyítás nélkül), és az adott problémában az alkalmazhatóságát indokolja.




8. A feladatok végeredményét (a feltett kérdésre adandó választ) szöveges megfogalmazásban is közölni kell!

9. A dolgozatot tollal kell írni, de az ábrákat ceruzával is lehet rajzolni.

Az ábrákon kívül ceruzával írt részeket a javító tanár nem értékelheti. Ha valamilyen megoldás vagy megoldásrészlet áthúzásra kerül, akkor az nem értékelhető.




10. Minden feladatnál csak egyféle megoldás értékelhető. Több megoldási próbálkozás esetén egyértelműen jelölni kell, hogy melyiket tartja érvényesnek!