2012. október 23.
Károlyi fesztivál 5.A 2010/2011

2011. 02. 26-án az Ady Endre Művelődési Központ színháztermében, a Károlyi Fesztiválon léptünk fel az Alibaba és a 40 rabló mesejátékkal.

Az előadás szereplői:

Ali baba: Szabó Gábor Fatime: Gyulai Vivien Mardzsana: Venczel Viktória

Kászim felesége: Nagy Brigitta Kászim: Mező Péter


Rablók: Farkas Zsófia Orbán Zsanett Bacsa Bence Veres Bálint
Somogyi Anna Exner Rafaella

Rablóvezér: Tallér Bianka Rablóvezér jobbkeze: Simon Bence

Foltozóvarga: Németh Réka Mesélő: Farmosi Viktória

„Díszletezők”: D. Nagy Zoé, D. Nagy Zorka, György Anna

Köszönet a szövegkönyvért Veszprémi Attilának, a rendezésért Veszprémi Gábornak, a sok sok próbáért Várhalmi Márta néninek!

Így éreztük magunkat Ali baba és a negyven rabló szerepében
( Az 5. a osztály élménybeszámolója )

A Károlyi Fesztiválon az osztályunk az Ali baba és a negyven rabló című színdarabbal lépett fel. A színdarabot átírták tanáraink, így sok érdekes szerepet kellett eljátszanunk. Az alábbi sorokban azt olvashatjátok, hogy az osztály tagjai milyen szerepet kaptak a darabban és hogyan érezték magukat.

„Ebben a mesében én voltam a mesélő. Szeretek olvasni, hozzám való volt ez a szerep.”
Farmosi Viktória

„Ali baba szerepét játszottam. Egy perzsa férfit kellett megjelenítenem, aki sikeresen meggazdagodott, de testvére sajnos meghalt.”
Szabó Gábor

„Fatimét kellett alakítanom, ő Ali baba felesége volt. Jól éreztem magam a szerepben.”
Gyulai Vivien

„Én játszottam Kászim szerepét. Jól éreztem magam, rajongótáborom lett. Anyukám pizsamája, pár clips és az öcsikém sálja, meg édesapám olasz selyemöve volt rajtam. Gusztustalan, hülye fickónak kellett lennem, élveztem nagyon ezt az alakítást.”
Mező Péter

„Az Ali baba és a negyven rabló című színdarabban én játszottam Kászim feleségét. Nagyon jó volt a karakter, ilyet még sosem alakítottam, és ennyire magas hangon sem beszéltem még sosem, mint ahogy a próbákon és a fellépésen kellett. Már sok darabban szerepeltem, de ez volt a legjobb. A színdarabban gazdag voltam. Szerintem ez nem illett hozzám, legszívesebben rablóvezér lettem volna.”
Nagy Brigitta

„Marzsánát játszottam. Nagyon élveztem, mert szerintem ezzel a személlyel kicsit hasonlítunk is egymásra. Tetszett benne az, hogy ő a megmentő, a főhős. Nagyon szerény, visszahúzódó, de mégis van benne erő, és akarat. Marzsána tudja magáról, hogy nagyon okos, és ezt nem rejtegeti. Én nagyon örültem, hogy ezt a szerepet játszhattam el.”
Venczel Viktória

„A foltozóvarga szerepe volt az enyém a színdarabban. Jól éreztem magam. Igaz, kicsit kevés szerepem volt, de azt a keveset is élveztem.”
Németh Réka

„Enyém volt a rablóvezér szerepe. Nagyon jól érzetem magam, mert olyan volt, mint én. Jó volt a ’magabiztossága’ a vezérnek.”
Tallér Bianka

„A rablóvezér jobb keze voltam. Nagyon élveztem, mert volt kardom, és sörösüvegem. Kevés szerepem volt, de nekem ennyi elég. Volt rajtam bőrdzseki, amit a vállamra borítottam, mint a huszárok.”
Simon Bence

„A röhögős rabló szerepét játszottam. Nagyon vicces volt az egész színdarab, mert a modern kor a régivel kereszteződött. Én az a rabló voltam, aki azon röhögött, hogy ha más megpöckölt valakit, vagy bármi egyebet csinált. Kár, hogy csak egyszer játszottunk, de akkor is élveztem. Jól éreztem ebben a szerepben magam, mert én is sokat szoktam otthon és az iskolában is nevetni. Remélem, jövőre is fellépünk valamivel.”
Farkas Zsófia

„A színdarabban én játszottam az álmos rabló szerepét. Szerintem én voltam a legtutibb rabló.”
Veres Bálint

„Én a sírós rabló szerepét kaptam, ezért nekem egyfolytában sírnom kellett, amíg a színpadon voltunk. Azért volt érdekes ez az egész, mert egyébként én legtöbbször nevetek.”
Somogyi Anna

„Az ’egyik’ rabló szerepét játszottam a színdarabban. Szerintem a próbák jobban sikerültek, mint a fellépés, de így is örülök, hogy szerepet kaphattam.”
Bacsa Bence

„Én is rabló voltam a darabban. Érdekes volt a reflektorfényben állni. Tetszett a szerepem, mert illett hozzám.”
Orbán Zsanett

„A színdarabban én játszottam a barlang szerepét. ( A barlang bejáratát nyitottam és zártam testvéremmel együtt.) Jó volt, mert onnan nagyon jól lehetet látni a színdarabot. Úgy éreztem, hogy az osztályom nagyon jól szerepelt. Anyukám szerint úgy tartottuk a barlangot, hogy ő azt hitte, hogy a barlang bedől. A testvéremmel fekete ruhát viseltünk, hogy ne látszódjunk ki a barlang mögül. Úgy tudom, hogy ezt így csinálják a nagy színházakban is.”
D. Nagy Zorka

„Én is a barlang szerepét játszottam. Testvéremmel, Zorkával együtt a megfelelő időben nyitottuk és zártunk a bejáratot. Figyelnünk kellett, mert a hangbejátszással egyidőben kellett mindezt tennünk. A barlang egy kartonlapra festett festmény volt, mely egy fakeretre volt ráerősítve.”
D. Nagy Zoé

„A díszletek és kellékek mozgatása volt a feladatom a színdarabban. Nagyon jól éreztem magam, szívesen segítenék újra.
György Anna

„Én a díszleteket segítettem mozgatni az előadás alatt. Azért éreztem jól magam a fellépésen, mert segíthettem, és tudtam, hogy számítanak rám.”
Szabó Csenge