Kiállításmegnyitó az Újpesti Károlyi István Általános Iskola és Gimnáziumban
2019.január 8-án került sor 5 fiatal Újpesti képzőművész közös kiállítására. A Szabó testvérek egykoron iskolánk diákjai voltak, valamennyien a képzőművészet területén helyezkedtek el.
· Szert -Szabó Dorottya animációs tervezőművész, illusztrátor
· Szabó Franciska festőművész
· Szabó Júlia média desinger
· Szabó Hajnalka szobrász, tetováló művész
· Szabó Blanka divattervező
A We.R.5 néven futó művészeti projekt célja, hogy a vizuális művészetek öt különböző területén tanuló és dolgozó testvérek közösen alkossanak, hangsúlyozva családi kapcsolatukat. A közös munka lehetősége a kezdetektől fogva foglalkoztatta a testvéreket, a végső lökést és a jelenlegi formát azonban Szabó Júlia fotósorozata adta meg.
A közösségi médiában (Instagram) megjelenő képsorozatok elsősorban a technikai képalkotás eszközeivel járják körül a portré műfaját, előtérbe helyezve a húszas-harmincas éveiben járó lánytestvérek vonásait, a családi hasonlóságot. A portré-sorozatokon keresztül egyszerre figyelhetjük meg a közös vonásokat (egyes beállítások ezt hangsúlyozzák) és lehetünk figyelmesek a személyiségből fakadó különböző mimikára, mozdulatra, vagy a fizikai adottságok kisebb-nagyobb eltéréseire. A sorozatok alkalmával precízen kialakított képi világot minden alkalommal az öt szereplőhöz kell testre szabni: ez teszi igazán izgalmassá az alkotó folyamatot. A portré sorozatokon keresztül az összetartozást és a különbözést, az egymástól való függést és függetlenséget figyelhetjük meg a változatos szerepek mögött.
A kiállító művészek testvérek, akik általános iskolai tanulmányaikat az Újpesti Károlyi István Általános Iskola és Gimnáziumban folytatták, majd felvételt nyertek Képző és Iparművészeti Szakgimnáziumba. Ezután a képző és iparművészet területén végeztek /végeznek/ felsőfokú tanulmányokat.
A jó hangulatú kiállítást Hirmann László igazgató köszöntője után a kiállítást Szilágyi András művészettörténész nyitotta meg.
A kiállítás 2020.február 20-ig tekinthető meg az iskola galériájában.
Fotó: Kerekes György